تبلیغات

ابزار رایگان وبلاگ

منجی آخرالزمان - "بگو همه منتظرند پس منتظر باشید"
دعای فرج
تاریخ : دوشنبه 12 فروردین 1392 | 05:36 ب.ظ | نویسنده : **سوشیانت **

قفل كل متربّص فتربّصوا    "بگو همه منتظرند پس منتظر باشید" . 

 

ظهور حضرت حجت چنان واقعه عظیمی است كه نشانه عظمتی بس سترگ را می طلبد .از طرفی این نشان باید راه را بر ادعاهای دروغین مدعیان بربندد.  واقعه « صیحه آسمانی»، «فریاد آسمانی»، « دست اشارتی از آسمان» و... همگی مصداقهای این امر عظیمند. سیطرة تكنولوژیكی انسان عصر فضا نیز بیشك نشانه ای عظیم را می طلبد تا مرهم دردهای رنج دیدگان زمین باشد! و چنین امری در ظهور نوادة پاك رسول اكرم مهدی موعود رخ می نماید.به طوری كه شیاطین زمینی و آسمانی به دست و پا افتاده و در صدد تخطیه ندای آسمانی برمی آیند.

ولی « حقیقت ماندنی و باطل رفتنی است».

این مقاله مختصر كنكاشی در این بزرگترین نشانة ظهور پاك مهدی (عج) است كه از سایت اینترنتی شبكه امام مهدی ارواحنا فداه برگرفته شده است. نگارنده كنكاشی را نیز در آینده نزدیك تقدیم خواهد كرد قفل كل متربّص فتربّصوا بگو همه منتظرند پس منتظر باشید.

حضرت امام رضا علیه السلام: « هفوَ الَّذى یفنادى مفناد مفنَ السَّماءف بفافسْمفه، یَسْمَعفهف جَمیعف اَهْلف الاَْرْضف بفالدفعاءف افلَیْهف.»(1) « او كسى است كه منادى از آسمان نام او را فریاد مى كند، و به سوى او مى خواند كه همه اهل زمین مى شنوند

چون راه طولانى غیبت به انتها برسد و روزگار نشستن پایان پذیرد و پرده هاى حجاب، دامن از چشم خلق برچیند و هنگام ظهور و تجلى نور فرا رسد، از فراز گنبد گردون و از میان آسمان نیلگون صداى دلرباى امین وحى و سیّد اهل آسمان ها حضرت جبرئیل علیه السلام در مشرق و مغرب عالم طنین انداز شود و عالمیان را بر سر سفره بیعت الهى صدا زند.(2) و نام بلند آن حجت الهى و خلیفه حضرت رسالت پناهى را با نام نامى پدر مطهرشان بر عالمیان گوشزد نماید، انشاء الله.(3) و این است دعوت او: اى منتظران بپا خیزید كه آن ذخیره الهى قیام كرده، به سوى او آیید كه اینك وقت قیام است و پایان انتظار. اى دلسوختگان! زمان خونخواهى حسین علیه السلام فرا رسیده.(4) و اى اهل ایمان وعده الهى تحقق یافته.(5) و هر قومى به زبان خویش ندا را متوجه شود، تا حجت بر همه تمام گردد و هیچ كس را عذر و بهانه اى نباشد. زیرا اوست كه تمام ادیان را محو و نابود مى كند، و دین خدا را بر همه عالم غالب مى كند.(6) و این ندا را رمزى دیگر نیز مى باشد، كه علامت حتمى ظهور باشد،

امام صادق علیه السلام فرمودند: «علامت را بشناس»(7) تا به گمراهى نیفتى و در ضلالت قدم ننهى، دزدان راه و مدعیان دروغین نتوانند تو را به سوى خویش دعوت كنند، و این نشانى روشن براى حقیقت است. و این ندا; نداى فجرصادق است كه در صبح صادق دمیده خواهد شد، و در آخر روز، شیطان آخرین تلاش خویش را براى گمراهى خلق مى نماید، و مردم را به كفر و شرك مى خواند.(8) (افنَّ الشَّیْطانَ لفلاْفنْسانف عَدفوٌّ مفبینٌ) (9)


 به امید ظهور که صد البته نزدیک است.پی نوشت ها :

1- بحار الانوار ج 52 ص 322 حدیث 29. 
2-  بحار الانوار: ج 52 ص 290 حدیث 32.
3-بحار الانوار ج 51 ص 38.
4- «ثم یخرج المنتصر و یطلب بدم الحسین و دماء أصحابه.» بحار الانوار ج 53 ص 145 حدیث 2.
5- (وَعَدَالله الَّذینَ آمَنفوا مفنْكفمْ وَعَمفلفواالصّالفحات لَیَسْتَخْلفَنَّهفمْ فی الأرْضف....) سوره نور آیه: 55 
6- ( هفوَ الّذی اَرسَلَ رَسفولَهف بفالْهفدى وَدینف الحَقّف لفیفظْهفرَهف عَلَى الدّینف كفلّفهف...)سوره توبه، آیه: 33.
7-«اعرف العلامة 
8- «ثمّ ینادى ابلیس فی آخرالنهار من الأرض: ألا إنّ الحق مع عثمان وشیعته» ارشادمفید: باب 40 ح3.
9- یعنى: بدرستى كه شیطان دشمن آشكارى براى انسان است. سوره یوسف: 5.

 
طبقه بندی: مهدویت،